Kategoria artykułu
  Wyszukiwana fraza

  Realizacja płatności w ramach split payment

  Split Payment stało się w Polsce faktem – rozwiązanie weszło w życie z dniem 1 lipca 2018 r. Nowe przepisy obejmują wszystkich przedsiębiorców, którzy rozliczają się z podatku VAT w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Split payment dotyczy płatności za towar lub usługę, które zostały zakupione od innych podmiotów. Warto wymienić zatem kilka faktów, które dotyczą realizacji płatności w ramach mechanizmu podzielonej płatności.  System ERP w chmurze – doskonałe rozwiązane dla małych i średnich firm?

  Z rozwiązań ERP w chmurze korzysta obecnie coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw, które cenią sobie komfort pracy z oprogramowaniem aktualnym i umożliwiającym pracę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dodatkowo firmy te uzyskują dostęp do swoich danych zawsze wtedy, gdy tego potrzebują, niezależnie od miejsca pobytu swoich pracowników. Ponoszą przy tym mniejsze koszty zarządzania organizacją. Z pewnością są to czynniki, które mogą zaważyć na wyborze właśnie takiego modelu użytkowania aplikacji w MSP.  Jak przygotować firmę na split payment? Zobacz porady eksperta!

  Zobacz nagranie przygotowane przez eksperta i dowiedz się, jak przygotować firmę na split payment!  Prawo przedsiębiorców zastąpiło ustawę O swobodzie działalności gospodarczej

  Prawo przedsiębiorców – ustawa uchwalona 6 marca 2018 regulująca podejmowanie, wykonywanie i zakończenie działalności gospodarczej na terytorium Polski, prawa i obowiązki przedsiębiorców oraz związane z tym zadania organów władzy publicznej.  VAT split payment
  Nowe przepisy zaczną obowiązywać przedsiębiorców już od 1 lipca 2018 roku!

  Podzielona płatność podatku VAT, czyli tzw. split payment, już niedługo zacznie obowiązywać polskich przedsiębiorców. Płatność za towary oraz usługi będzie wówczas mogła zostać zrealizowana na dwa odrębne rachunki: wartość netto zakupu będzie płacona na rachunek bankowy dostawcy, natomiast wartość VAT będzie płacona na specjalne konto dostawcy - rachunek VAT, które bezpłatnie będzie prowadzić dla niego bank. Według projektu, split payment ma być na razie dobrowolny, czyli o jego zastosowaniu będą decydować kupujący.


   

  Oferujemy 7 linii produktowych
  dostosowanych do Twoich potrzeb

  Pobierz demo Kup Pobierz aktualizacje