Wysyłka e-deklaracji oraz JPK na Windows XP po 1 lipca 2017 nadal będzie działać!

Szanowni Państwo,

Od 1 lipca 2017 użytkownicy systemów Windows XP oraz Vista utracą możliwość przesyłania e-deklaracji oraz dokumentów JPK na serwery Ministerstwa Finansów. Powodem jest zastosowanie przez Ministerstwo nowego protokołu transmisji TLS 1.2.

Z chęci pomocy i w trosce o konieczność zapewnienia ciągłości pracy Państwa firm, udało nam się znaleźć rozwiązanie tego problemu, jednak nie wiemy jak długo będzie funkcjonować a komponenty przez nas zastosowane pochodzą od zewnętrznych dostawców. Z tych powodów rozwiązanie należy traktować jako tymczasowe, pozwalające jedynie na odsunięcie w czasie konieczności poniesienia kosztu wymiany systemów operacyjnych.

Najnowsze wersje programów Asseco WAPRO będą poprawnie wysłać w/w dokumenty na serwery Ministerstwa Finansów, dopóki po raz kolejny nie zmieni się wersja protokołu transmisji – na jeszcze nowszy. W tej chwili Ministerstwo nie ma takich planów.

Chcemy przy tym zwrócić uwagę na fakt, że korzystanie z nieaktualnej wersji systemu Windows niesie za sobą poważne ryzyko związane z bezpieczeństwem systemu informatycznego i odsunięcie decyzji o wymianie nie powinno być równoważne z jej całkowitym zaniechaniem. 

Oferujemy 7 linii produktowych
dostosowanych do Twoich potrzeb

Pobierz demo Kup Pobierz aktualizacje