Menedżer radzi

Jednolity Plik Kontrolny WAPRO JPK

Jak przygotować się na obowiązek przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego?

Wielkimi krokami zbliża się moment objęcia mikroprzedsiębiorstw obowiązkiem comiesięcznego raportowania ewidencji VAT w formie JPK, który obecnie dotyczy wszystkich pozostałych przedsiębiorstw. Termin złożenia Jednolitego Pliku Kontrolnego za styczeń 2018, który trzeba będzie przesłać wraz z deklaracją VAT również obowiązkowo w wersji elektronicznej, upłynie 25 lutego. Jest to więc ostateczna data przed którą mikroprzedsiębiorcy będą musieli wyposażyć się w oprogramowanie pozwalające na poprawne generowanie i przesyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego.
Jednolity Plik Kontrolny WAPRO JPK

Objęcie mikroprzedsiębiorstw obowiązkiem JPK: co to oznacza dla biur rachunkowych?

Już od stycznia 2018 mikrofirmy będą musiały co miesiąc przesyłać do Ministerstwa Finansów Jednolite Pliki Kontrolne dokumentujące ewidencję VAT. Przypomnijmy, że ustawa o swobodzie działalności gospodarczej definiuje mikrofirmę jako przedsiębiorstwo, które w przeciągu poprzednich 2 lat obrachunkowych spełniło minimum jednokrotnie dwa warunki: zatrudniało mniej niż 10 osób i osiągnęło łączny obrót niższy niż 2 mln euro.
Jednolity Plik Kontrolny WAPRO JPK

WAPRO JPK Biuro, nowy wariant dedykowany jest dla biur rachunkowych

27.07.2017 opublikowany został nowy wariant programu WAPRO JPK, który jest dedykowany dla biur rachunkowych. Posiada wszystkie funkcjonalności aktualnego wariantu Biznes oraz nowe funkcjonalności automatyzujące pracę biur rachunkowego.
Aukcje internetowe WAPRO Aukcje

Nowości w aplikacji WAPRO Aukcje 8.21.4

W najnowszej wersji programu WAPRO Aukcje pojawiło się kilka nowości związanych z wystawianiem aukcji.
Jednolity plik Kontrolny WAPRO JPK

Ważne zmiany w wysyłce e-Deklaracji i JPK

W dniu 12 maja 2017 na stronie Ministerstwa Finansów pojawił się komunikat dotyczący uruchomienia nowego protokołu transmisji TLS 1.2 w systemie e-Deklaracje.
Sprzedaż i magazyn WAPRO Mag

Sprawdź czy Twój kontrahent ma status czynnego podatnika VAT

Ministerstwo Finansów w ostatnim czasie bardzo duży nacisk położyło na kontrole związane z aktywnością podmiotów gospodarczych. W wyniku kontroli duża liczba podmiotów otrzymała status nieczynnego podatnika VAT.
 

Oferujemy 7 linii produktowych
dostosowanych do Twoich potrzeb

Pobierz demo Kup Pobierz aktualizacje